Тотнъм 0-1 Манчестър Сити: Нейтън Аке отбелязва късен победител, за да прати притежателите на ФА Къп до петия кръг, тъй като шансовете на Спърс да вдигнат сребърни награди този сезон са нанесени голям удар
Daily Mail | 2024-01-27 | 05:30:37

Те бяха влезли в този двубой от четвъртия кръг на ФА Къп с надеждата, че различен вид история може да им помогне. Въпреки скорошната си доминация в английската игра, Сити никога не е печелил на стадион Тотнъм Хотспър. Те също никога не бяха печелили точка. И те никога не бяха отбелязвали гол.

Едината лечителка на Ходъл, Айлийн Дрюъри, твърди, че е изградила силово поле около вратата на Англия на стадиона Олимпико в Рим, за да попречи на Италия да отбележи гол срещу Англия преди квалификация за Световното първенство през 1997 г., така че за всички, с изключение на последните няколко сърцераздирателни минути от този двубой, за феновете на Спърс се чувстваха така, сякаш тя също беше тук с духа си с бившия мениджър на Англия .

Нейтън Аке беше малко вероятният герой на Манчестър Сити за ФА Къп, тъй като защитникът изскочи с победител в 88-ата минута

Шансовете на Тотнъм за сребърната награда бяха нанесоха огромен удар, след като отпаднаха от Купата на Англия

Пеп Гуардиола празнува с играчите си на пълен работен ден, когато притежателите на Купата на Англия стигнаха до петия кръг

Вашият браузър не поддържа iframes.

Заклинанието издържа почти до края. Колкото и да се опитваха, макар и близо да дойдоха, макар и да доминираха, Сити не успя да намери път зад задната линия на Спърс и след това, две минути преди края на времето, резервата Кевин де Бройне завъртя в ъгъла, Гулиелмо Викарио, удари удара си и Нейтън Аке вкара топката за победителя.

Пеп Гуардиола изведе силна страна, но не и най-силната страна на Сити. Де Бройне, който все още се завръща от контузия, отново беше на пейката, заедно с Едерсън, Джон Стоунс и Джереми Доку. От друга страна, Сити има толкова много сила в дълбочина, че е трудно да се знае кой е най-добрият им отбор. Да се ​​каже, че това е отслабен отбор, би било клевета.

Той беше намален от липсата на Ерлинг Хааланд в него, разбира се, но той беше аут за девет мача с контузия на крака и Сити почти не пострада. Неговото отсъствие, така или иначе, беше компенсирано от отсъствието на Heung-min Son, капитанът на Спърс, който гостува с Южна Корея на Купата на Азия.

Може би най-важната новина за двете страни преди началото на мача беше завръщането на Джеймс Мадисън на резервната скамейка на Спърс за първи път, откакто той получи увреждане на връзките на глезена при апокалиптичната загуба на Спърс с 4-1 от Челси на 6 ноември.

Шпорите летяха високо и играеха с елана и увереността на претендентите за титлата, когато Мадисън беше контузен. Бившият полузащитник на Лестър беше в основата на голяма част от най-добрата им игра. Те не са съвсем същите, откакто той беше изпратен на масата за лечение.

Шпорите имаха късмет да избягат през първите пет минути. Дестини Удоги се подхлъзна, докато се опитваше да затвори Кайл Уокър отдясно на Сити, Уокър центрира и Фил Фодън го бутна към вратата. Викарио успя само да го парира и Оскар Боб го удари над линията, но той се бе отклонил леко в засада. етапи. Домакините не можаха да задържат топката. Сити ги нахвърли навсякъде и прекара голяма част от първите 20 минути на лагер на границата на наказателното поле на Спърс. Спърс се справяха, като се хвърляха в последни блокове и нахлувания.

При цялата си доминация, Сити се бореше да създава ясни възможности. Играха красив футбол, който се провали с последната им топка. В средата на полувремето Фодън направи прекрасен пирует на топката и я пусна към Боб. Боб направи прекрасен пирует на топката и го пусна към Йоско Гвардиол. Гвардиол вкара центрирането си в ред Z.

Мики ван де Вен направи зашеметяващо изчистване от голлинията, за да откаже на Хулиан Алварес, когато мачът завърши без гол

Кевин де Бройне започна на пейката, но беше въведен в битката, за да помогне на Сити да премине над линията

Аке прехвърли топката над линията в 88-ата минута, за да осигури победата на Сити в Лондон

Гуардиола вдигна ръце от разочарование при това и четири минути преди полувремето изтанцува още един джиг на отчаяние на тъчлинията. Родри беше блокиран удар. То се върна към Матео Ковачич. Ударът му бе блокиран. Отскочи към Боб. Неговият пилот летеше към вратата, докато Деян Кулушевски не се хвърли към него и го отклони назад за корнер. тунел с гримаса на лицето. Гуардиола пъхна ръце дълбоко в джобовете си и се запъти към съблекалните с наведена глава. Това не беше празникът на забавлението, което мнозина предричаха.

Сити изкова страхотен шанс две минути след полувремето, когато Боб изви галено кръстче към заден пост за Хулиан Алварес. Алварес овладя и насочи прецизен удар към вратата, но Мики ван дер Вен получи най-лекото докосване, за да го отрази встрани. На тъчлинията Гуардиола стоеше замръзнал в невярване.

Пет минути по-късно Спърс най-накрая създадоха своя възможност. Тимо Вернер прокара превъзходна топка към Бренан Джонсън, но въпреки че Джонсън я достигна пред Стефан Ортега, той не успя да вдигне топката над вратаря, докато той се разпръсна в краката му.

Но след това мачът се върна в своята търпелива, старателна война на изтощение. Най-голямото настроение за целия мач дойде 18 минути след края, когато Мадисън се издигна от пейката, за да замени Родриго Бентанкур. За да се опитат да развалят купона, Сити привлече Де Бройне.

Анж Постекоглу наблюдава как неговият Тотнъм в крайна сметка се проваля срещу Сити

Бренан Джонсън имаше страхотен шанс да спечели мача за Спърс, но не можа да вдигне топката над Стефан Ортега

Спърс направиха спиращ дъха ход от край до край 15 минути след края на времето, като преместиха топката близо до собствения си ъглов флаг към наказателното поле на Сити с поредица от сложни пасове, които завършиха със силно бягане и центриране от резервата Оливър Скип. Както при много от изблиците на креативност в този мач, ходът завърши с добра, дисциплинирана защита.

Сити събра нов шанс десет минути преди края, когато Пиер-Емил Хойберг завъртя и пропусна при центриране на Бернардо Силва, а моментният удар на Алварес беше задушен на линията от Викарио.

Сити пропиля страхотна възможност минута по-късно, когато Спърс успя да подари топката в собствената си зона, а Фодън подаде на Де Бройне. Де Бройне не бърза и насочи корнера, но някак ударът му мина встрани.

Точно когато изглеждаше, че силовото поле се задържа, Аке грабна победителя за да разбие сърцата на Спърс и да сложи край на градската авантюра в този ъгъл на северен Лондон.